صفحه اصلی مدرسه فوتبال گالری تماس با ما

اشتراک گذاری صفحه

ثبت نام خبرنامه
ایمیل خود را وارد کرده سپس روی دکمه ثبت کلیک کنید تا جدیدترین پستها و اخبار سایت را در ایمیل خود ببینید

 

 
سایتهای مهم

 

صفحه 1 از 2
قاونو جدید داوری

2017-18Amendments.pdfقانون جدید داوری

 

 

 

 

 

بازی لیگ برتر زنجان بعداز تاخیر 1ماهه

مسابقات لیگ برتر استان زنجان با حضور 8تیم بعد از تاخیر یک ماهه روز پنجشنبه استارت زده میشود . افتتاحیه این مسابقات راس ساعت 17/30 بین باشگاه فرهنگی ورزشی شاهین عدالت با تیم شهرستان سلطانیه شروع میشود امیداست همشهریان عزیز مارا تنها نگذارند

باشگاه حاضر در مرحله یک چهارم نهایی رقابتهای لیگ قهرمانان 2015 حریفان خود را شناختند.8

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی رقابتهای لیگ قهرمانان 2015 بین 8 تیم برنده مرحله یک شانزدهم نهایی این رقابتها که 7 خرداد به پایان رسیده بود، امروز در هتل گراند میلنیوم مالزی برگزار شد.
بر این اساس زمانبندی رقابتهای مراحل یک چهارم نیمه نهایی و نهایی به صورت رفت و برگشت به شرح زیر است:
 
* برنامه دیدارهای مرحله یک‌چهارم نهایی:
- سه‌شنبه، 3 شهریورماه، دور رفت
QF1: الهلال عربستان - لخویای قطر
QF3: کاشیوا ریسول ژاپن - گوانگژو اوراگراند چین
- چهارشنبه، 4 شهریورماه، دور رفت
QF2: نفت ایران - الاهلی امارات
QF4: جونبوک موتورز کره‌جنوبی - گامبا اوزاکای ژاپن
- سه‌شنبه، 24 شهریورماه، دور برگشت
QF1: لخویای قطر - الهلال عربستان
QF3: گوانگژو اوراگراند چین - کاشیوا ریسول ژاپن
- چهارشنبه، 25 شهریورماه، دور برگشت
QF2: الاهلی امارات - نفت ایران
QF4: گامبا اوزاکای ژاپن - جونبوک موتورز کره‌جنوبی
 
* برنامه دیدارهای مرحله نیمه نهایی:
SF1 (دور رفت): برنده QF1 - برنده QF2 / سه‌شنبه 7 مهر 94
SF2 (دور رفت) برنده QF3 – برنده QF4 / چهارشنبه 8 مهر 94
SF1 (دور برگشت): برنده QF2 – برنده QF1 / سه شنبه 28 مهر 94
SF2 (دور برگشت) برنده QF4 – برنده QF3 / چهارشنبه 29 مهر 94
 
* برنامه دیدار فینال:
شنبه، 16 آبان‌ماه؛ دور رفت (برنده SF1 – برنده SF2)
شنبه، 30 آبان‌ماه؛ دور برگشت (برنده SF2 – برنده SF1)
ریکاوری ملی پوشان بعد از شکست ازبکستان +عکس

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، اعضای تیم ملی فوتبال ایران پس از برد برابر ازبکستان امروز صبح در هتل محل اقامت خود به تمرین ریکاوری پرداختند.
همه بازیکنان تیم ملی در این تمرین حضور داشتند تا بعد از یک بازی دوستانه جدی خستگی را از تن خود بیرون کنند.
تیم ملی شب گذشته موفق شد با تک گل مهدی ترابی تیم ملی ازبکستان را در تاشکند از پیش رو بردارد. اعضای تیم ملی روز یکشنبه برای انجام نخستین دیدار خود در رقابتهای انتخابی جام جهانی راهی داش آغوز ترکمنستان می شوند. این دیدار سه شنبه هفته پیش رو برگزار خواهد شد.

 نکات فنی و قوانین و مقررات برگزاری مسابقات فوتبال استان زنجان فصل 93-94

فصل اول- اهداف

1-ایجاد رقابت های سالم و سطح بالا که تمامی تیم های شرکت کننده در آن بخوبی سازماندهی شده تا به استانداردهای لازم نزدیک شوند.

2- سعی و تلاش در جهت ارتقاء کیفی مسابقات از طریق حاکمیت نظم و اجرای قوانین و مقررات.

3- ایجاد زمینه مساعد برای رشد و شکوفایی فنی، تکنیکی و اخلاقی بازیکنان.

4- شناسایی بازیکنان مستعد از طریق برگزاری مسابقات رده های سنی و فراهم نمودن اعزام استعدادهای استان به اردوهای مختلف تیم های ملی پایه با هماهنگی فدراسیون فوتبال.

5- ایجاد فضای سالم جهت آرامش عوامل اصلی در ورزش فوتبال (داوران، مربیان، عوامل تیم ها و تماشاگران به عنوان سرمایه های اصلی فوتبال).

فصل دوم- نام مسابقات و قوانین وابسته به آن

1-نام مسابقات چه در رده بزرگسالان و چه در رده های سنی (لیگ استان زنجان) می باشد، هیأت فوتبال استان می تواند هر نام دیگری را برای آن انتخاب کند.

2- لیگ استان زنجان باید یک آرم (لوگو) مخصوص این مسابقات طراحی کند.

ماده 1- مدیریت مسابقات

1-1-لیگ های استان تحت نظارت و هدایت هیأت فوتبال استان زنجان بوده و تصمیم هیأت در مورد همه موضوعات وابسته به لیگ های استان برای همه باشگاه های شرکت کننده و بازیکنان آن ها و مقامات رسمی مرتبط با لیگ نهایی و لازم الاجرا است.

2-1- هیأت فوتبال استان زنجان تنها مرجع تصمیم گیری در مورد حضور و بازی کردن باشگاه ها در    لیگ های استان در هر فصل مسابقاتی می باشد.

3-1- هر موضوعی که در این مجموعه قوانین ذکر نشده است توسط هیأت فوتبال استان زنجان مشخص خواهد شد.

ماده 2- باشگاه های شرکت کننده

1-2- باشگاه های انتخاب شده توسط هیأت فوتبال استان برای شرکت در لیگ استان باید مقررات     باشگاه ها را که توسط هیأت فوتبال استان زنجان تنظیم شده کاملاً رعایت کنند. قصور و عدم رعایت هر باشگاه با این مقررات که قبل از شروع مسابقات تسلیم هر باشگاه شده ، به منزله عدم شایستگی و حذف آن باشگاه از شرکت در مسابقات لیگ خواهد شد.

2-2- همه باشگاه هایی که توسط هیأت فوتبال انتخاب می شوند برای شرکت در لیگ استان باید      باشگاه هایشان را در هیأت فوتبال به ثبت رسانده و به طور رسمی فرم ورودی را تکمیل کرده باشند. این فرم ثبت نام موارد زیر را تعیین خواهد کرد:

-نام باشگاه و نام مشخصات اسپانسر آن.

- آدرس باشگاه، شماره تلفن، شماره فاکس.

- نام و آدرس و جزئیات تماس با مدیران و مسئولین باشگاه.

- آرم یا همان لوگو باشگاه و رنگ های پیراهن اول و دوم باشگاه که مورد تأیید هیأت فوتبال باشد.

- معرفی استادیوم خانگی یا اجاره ای باشگاه.

- نام و خصوصیات سرمربی و دستیاران او.

3-2- با عنایت به عناوین ماده 2 همین آئین نامه و نیز الزام فدراسیون فوتبال ج.ا.ا. مبنی بر احراز شرایط تعیین شده از جانب کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) شایسته است سرپرستان محترم تیم های حاضر در لیگ برتر استان زنجان (ZPL) نسبت به مراجعه به مسئول واحد آسیاویژن و ارائه موارد و مدارک لازم درخواستی اقدام نموده و برگه احراز شرایط لازم را دریافت نماید. شایان ذکر است واحد مسابقات و کمیته اجرایی مسابقات از پذیرش پرونده تیم هایی که فاقد برگه احراز شرایط لازم از سوی واحد ویژن می باشند، امتناع خواهد نمود.

 

 

فصل سوم- شرایط عمومی برگزاری مسابقات

ماده 3- مسابقات فوتبال قهرمانی باشگاه های استان در رده های بزرگسالان و رده های سنی از لحاظ فنی، اجرایی، انضباطی براساس قوانین و مقررات جاری فدراسیون فوتبال و هیأت فوتبال استان برگزار خواهد شد.

ماده 4- برای کلیه عوامل تیم ها (کادر سرپرستی، مربیان، بازیکنان و ...) در تمامی سطوح باشگاهی و     رده های سنی توسط واحد مسابقات هیأت فوتبال، کارت شرکت در مسابقات صادر خواهد شد.

ماده 5- برای کلیه عوامل تیم ها (کادر سرپرستی، مربیان، بازیکنان و ...) در تمامی رده های سنی از طرف واحد عضوگیری کارت ملی فوتبال صادر خواهد شد.

ماده 6- مسئولیت احراز اصالت و تأیید مدارک تیم های نماینده هر شهرستان (ارسالی به هیأت استان) در کلیه موارد با هیأت فوتبال شهرستان مربوطه بوده و هیأت فوتبال استان صرفاً براساس تأیید هیأت فوتبال شهرستان، برای عوامل و اعضای تیم ها کارت شرکت در مسابقات صادر می نماید و هیچ مسئولیتی در قبال خلاف واقع بودن مدارک ندارد و مسئولیت آن بر عهده هیأت فوتبال شهرستان و باشگاه خواهد بود.

ماده 7- سرپرستان تیم ها با توجه به رسالت خطیری که در ارتباط با هدایت اعضای تیم ها خصوصاً       رده های سنی و پایه را به عهده دارند، قطعاً باید از بین افراد موجه و دارای نفوذ معنوی انتخاب شده و مورد تأیید هیأت فوتبال محل باشند.

ماده 8- براساس دستورالعمل فدراسیون فوتبال و اداره کل ورزش و جوانان استان، مربیان کلیه تیم ها باید دارای مدرک مربیگری بوده و افراد فاقد مدرک، مجاز به همراهی و هدایت تیم ها نخواهند بود.

ماده 9- در طول برگزاری مسابقات هیچ تیمی بدون اطلاع و هماهنگی هیأت فوتبال مجاز به دعوت از    تیم های دیگر استان ها و یا قبول دعوت برای مسابقه نمی باشند. زمان برگزاری این نوع مسابقات در مواقع استراحت بین مسابقات می باشد.

ماده 10- کلیه مسابقاتی که زیرنظر فدراسیون فوتبال و یا هیأت فوتبال استان برگزار می شود بر دیگر مسابقات اولویت داشته و بازی های استانی به خاطر شرکت در مسابقات جانبی به تعویق نخواهد افتاد. اولویت با مسابقات کشوری می باشد.

ماده 11- تاریخ تحویل مدارک موردنیاز کلیه تیم های باشگاهی و رده های سنی در جدول زمان بندی شده به پیوست مشخص گردیده است.

ماده 12- عدم ارائه به موقع مدارک، به منزله عدم شرکت در مسابقات تلقی گردیده و تیم مذکور در جدول مسابقات منظور نخواهد شد.

ماده 13- سرپرستان تیم ها با ارائه معرفی نامه هیأت فوتبال شهرستان مربوطه، باید مدارک موردنیاز مربوط به تیم خود را در تاریخ مقرر به مسئول واحد مسابقات هیأت فوتبال استان تحویل نمایند.

ماده 14- قرعه کشی مسابقات در جلسه هماهنگی سرپرستان تیم ها در محل هیأت فوتبال استان انجام خواهد شد.

ماده 15- حضور افراد غیرمسئول و فاقد کارت در زمین و محوطه بازی، نیمکت ذخیره ها و رختکن تیم، برخلاف مقررات بوده و مسئولیت عواقب سوء آن متوجه هیأت فوتبال میزبان و سرپرست زمین خواهد بود.

ماده 16- تنظیم برنامه مسابقات از اختیارات هیأت فوتبال استان بوده و با در نظر گرفتن کلیه جوانب قانونی و پیشگیری از تخلفات احتمالی صورت خواهد گرفت.

ماده 17- مسئولیت اعلام به موقع دستورالعمل ها و برنامه مسابقات به سرپرستان تیم ها و تحویل       ابلاغ های نظارت و داوری به افراد ذیربط پس از ابلاغ واحد مسابقات هیأت فوتبال استان متوجه هیأت های فوتبال شهرستان مربوطه بوده و هیأت فوتبال استان در این ارتباط هیچ مسئولیتی نخواهد داشت.

ماده 18- نماینده هیأت استان به منظور نظارت بر حسن اجرای مسابقات و تنظیم گزارش در کلیه مسابقات که در سطح استان و زیرنظر هیأت برگزار می گردد، حضور خواهد یافت.

ماده 19- در صورت عدم حضور احتمالی نماینده استان، رئیس هیأت فوتبال شهرستان میزبان، مسئولیت نمایندگی هیأت فوتبال استان را عهده دار خواهد بود.

ماده 20- هیأت های فوتبال میزبان در جریان کلیه مسابقات استانی باید نسبت به تعیین سرپرست زمین و معرفی ایشان به نماینده استان جهت همکاری و هماهنگی لازم اقدام نماید.

ماده 21- هیأت فوتبال میزبان در صورت بروز وضعیتی که عدم امکان برگزاری مسابقات را موجب گردد، باید در اولین فرصت ممکن با ارائه مستندات قانونی و کافی، مراتب را به صورت مکتوب جهت اخذ تصمیم مقتضی به هیأت فوتبال استان اعلام نماید.

ماده 22- انجام یا عدم برگزاری هر مسابقه ای (با رعایت نکات ایمنی و ملاحظات قانونی) از اختیارات داور بازی بوده و سایر عوامل اجرایی در این مورد مسئولیتی ندارند.

ماده 23- تعیین زمان، مکان و شرایط برگزاری مجدد مسابقات ناتمام یا معوقه (با رعایت وضعیت تیم ها در جدول بازی ها) از اختیارات واحد مسابقات می باشد. (بازی های معوقه احتمالی لیگ های استان حتی الامکان در وسط هفته و طبق تصمیمات واحد مسابقات برگزار خواهد شد).

ماده 24- هیچ مسابقه ای بنا به دلایل شخصی و درخواست مسئولین تیم ها به تعویق نخواهد افتاد.

ماده 25- هیأت فوتبال شهرستان های میزبان به منظور پیشگیری از تعطیلی مسابقه به دلیل عدم حضور داوران اعزامی باید اکیپ داوری واجد شرایط آماده داشته باشند.

ماده 26- هیأت فوتبال شهرستان میزبان باید با نظر کمیته داوران یک داور واجد شرایط به عنوان داور چهارم انتخاب و ابلاغ نماید. (داور چهارم با لباس منظم داوری و یک ساعت قبل از شروع بازی باید در زمین بازی حاضر باشد.)

ماده 27- کلیه موارد در خصوص نقل و انتقالات بازیکنان و کادر همراه مطابق با آئین نامه نقل و انتقالات فدراسیون فوتبال خواهد بود.

ماده 28- برابر تبصره (1 و 2) از ماده 13 آئین نامه نقل و انتقالات کشور کلیه باشگاه ها موظفند تا سقف 27 نفر بازیکن آزاد و 10 نفر بازیکن امید یا جوان زیر مجموعه خود را با رعایت تبصره 1 ماده 47 معرفی نمایند.

تبصره 1- تیم هایی می توانند از 10 بازیکن امید یا جوان زیر مجموعه خود استفاده نمایند که در مسابقات همان سال در رده های سنی جوانان و امید شهرستان خود یا استان شرکت داشته باشند.

ماده 29- برابر بخشنامه شماره 81207 و 261/8011 فدراسیون فوتبال بعضی از باشگاه های نظامی و انتظامی در مورد اعزام افراد مشمول خدمت سربازی در مورد شروع آن تاریخی را اعلام می نمایند که موجب شبهه می شود و بعضاً این تاریخ با تاریخ اعزام آن ها مغایرت دارد. بنابراین برای رفع هرگونه اشتباهی در آینده اعلام می گردد که تحت هیچ عنوانی اعلام شروع خدمت سربازی از طرف باشگاه ها قابل قبول نبوده و حتماً برای شروع خدمت سربازی هر فرد مشمول تأییدیه حوزه نظام وظیفه عمومی یا پایگاه آموزش نظامی مرتبط ملاک اقدام قرار خواهد گرفت.

ماده 30- هیأت فوتبال شهرستان میزبان باید شدیداً از ورود افراد اضافی و یا لباس شخص به محوطه زمین بازی جلوگیری نموده و مسئولیت بروز هر گونه اتفاقاتی ناشی از بی توجهی در این خصوص متوجه هیأت فوتبال آن شهرستان خواهد بود.

ماده 31- فقط دو نفر (سرپرست و سرمربی) مجاز خواهند بود با لباس شخصی در کنار نیمکت ذخیره ها قرار گیرند. بقیه نفرات اعم از مربی، تدارکات، پزشک، بازیکنان ذخیره باید با لباس ورزشی حضور داشته باشند.

ماده 32- هیأت فوتبال هر شهرستان باید در تمام مسابقات نظم و امنیت استادیوم را با درخواست از اورژانس و نیروی انتظامی به قدر کافی تأمین نمایند. مسئولیت بروز هر گونه اتفاقات ناشی از بی توجهی در این خصوص به عهده هیأت فوتبال آن شهرستان خواهد بود.

ماده 33- بازیکنان متولد 11/10/77 به بعد (نوجوانان) اجازه شرکت در مسابقات بزرگسالان را ندارند.

ماده 34- هر تیم می تواند قبل از بازی اسامی 18 بازیکن را در لیست اسامی ثبت نموده و فقط بازیکنانی که نامشان در لیست نوشته شده اجازه دارند در نیمکت ذخیره ها قرار گیرند. بدیهی است بعد از شروع مسابقه نام هیچ بازیکنی به لیست اضافه و یا تعویض نخواهد شد.

ماده 35- تیم ها می توانند با هفت نفر بازی را شروع کرده و در طول مسابقه از بازیکنانی که نامشان در برگ اسامی نوشته شده تکمیل نمایند.

ماده 36- تعداد تعویض در هر مسابقه 3 نفر به طور آزاد خواهد بود. مشروط بر این که نامشان در لیست اسامی آن مسابقه ثبت شده باشد.

تبصره 1-36- در جریان ضربات پنالتی چنانچه دروازه بان تیمی بنا به تشخیص داور آسیب دید و قادر به ادامه بازی نباشد، در صورتی که تعویض های تیم تمام نشده باشد استثنائاً مربی تیم می تواند دروازه بان خود را تعویض نماید.

ماده 37- کاپیتان ها باید دارای بازوبند باشند.

ماده 38- قرعه کشی از اختیارات واحد مسابقات بوده و سرپرستان یا نماینده تام الاختیار با دعوت نامه قبلی الزاماً باید در جلسه حضور داشته باشند. در غیر این صورت نام تیم در جدول قرعه کشی منظور نخواهد شد.

ماده 39- در صورت اتمام مسابقات محرومیت ها و جرایم باقی مانده بلافاصله در شروع دور بعد طبق  تبصره های 1 تا 5 ماده 4 آئین نامه انضباطی اعمال خواهد شد.

ماده 40- جریمه دو اخطاری و اخراجی چه از سوی داور و چه از سوی کمیته انضباطی در مسابقه بعدی اعمال خواهد شد. حتی اگر آن مسابقه بنا به دلایلی طبق جدول برگزار نشود.

ماده 41- رأی صادره توسط کمیته انضباطی در خصوص افراد خاطی (بازیکنان، مسئولین و ...) پس از ابلاغ کتبی قابل اجرا می باشد.

ماده 42- طبق ماده 28 آئین نامه انضباطی هرگاه محرومیت با جریمه نقدی باشد تا زمانی که جریمه نقدی پرداخت نشود ادامه می یابد.

ماده 43- چنانچه به علت عدم حضور یک تیم (بدون عذر موجه) مسابقه ای برگزار نشود و آن مسابقه انجام شده تلقی گردد، جریمه ها، اخطارها و اخراج های قبلی به قوت خود باقی خواهد بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فصل چهارم- وظایف باشگاه ها

ماده 44- هر باشگاه باید دارای دو دست پیراهن شماره دار در دو رنگ متفاوت باشند که در کلیه مسابقات همراه داشته باشند (رنگ پیراهن ها باید در موقع ارسال مدارک به واحد مسابقات اعلام گردد).

ماده 45- شماره پیراهن بازیکنان باید در لیست اسامی تحویلی به واحد مسابقات قید شود و بازیکنان باید در طول یک دوره مسابقات با همان شماره بازی نمایند و تغییر شماره بدون اطلاع قبلی و موافقت واحد مسابقات، با بازیکنان خاطی برابر آئین نامه انضباطی رفتار خواهد شد.

ماده 46- در مسابقه ای که لباس دو تیم لباس همرنگ باشد، تیم میهمان ملزم به تعویض پیراهن خود خواهد بود، در مسابقات مجتمع در صورتی که دو تیم لباس همرنگ و یا نزدیک به هم داشته باشند با قرعه داور در حضور سرپرست یا مربی یا کاپیتان دو تیم یکی از تیم ها لباس خود را تعویض می نماید.

ماده 47- کلیه هزینه های تیم میهمان شامل ایاب و ذهاب، غذا، هتل و ... به عهده تیم میهمان بوده و ضروریست شهرستان میزبان نسبت به تسهیلات رفاهی تیم میهمان همکاری صمیمانه مبذول نماید.

ماده 48- سرپرستان تیم ها موظفند کارت شناسایی که همان کارت شرکت در مسابقات همراهان و بازیکنان خود را در تمام مسابقات به همراه داشته باشند.

ماده 49- حضور سرپرست و مربی تیم در جریان مسابقات الزامی بوده و هیچ مسابقه ای بدون حضور و همراهی حداقل یکی از آنان برگزار نخواهد شد.

ماده 50- تیم ها باید دو ساعت قبل از شروع مسابقه حضور خود را به هیأت فوتبال شهرستان میزبان اعلام نماید.

ماده 51- لیست اسامی و کارت شرکت در مسابقات بازیکنان باید نیم ساعت قبل از شروع بازی به سرپرست مسابقات تسلیم گردد و هر گونه تغییری پس از شروع بازی قابل قبول نخواهد بود.

ماده 52- هر گونه اعتراض باید مستند و حداکثر 24 ساعت اداری پس از پایان مسابقه کتباً با ضمیمه مبلغ 000/700 ريال برای نفر اول و به ازای هر نفر اضافی مورد اعتراض 000/300 ريال به هیأت فوتبال استان تحویل و رسید دریافت نمایند.

تبصره 1- چنانچه در مسابقه ای نماینده هیأت فوتبال حضور نداشته باشد زمان اعتراض به 48 ساعت اداری افزایش می یابد.

تبصره 2- چنانچه تیمی پس از انقضای مدت مقرر، اعتراض خود را تسلیم نماید گزارش تلقی شده و برابر ماده 8 آئین نامه انضباطی فدراسیون عمل خواهد شد.

تبصره 3- هزینه های پرداختی از بابت دادرسی قابل استرداد نیست (طبق ماده 9 آئین نامه انضباطی فدراسیون فوتبال).

ماده 53- باشگاه ها باید هرگونه مکاتبات خود را از طریق هیأت فوتبال یا اداره ورزش و جوانان شهرستان خود انجام دهند، در غیر این صورت ترتیب اثر داده نخواهد شد.

ماده 54- سرپرستان تیم ها مسئول ثبت اخطارها و اخراجی های بازیکنان خود بوده و مسئولیت هر گونه اشکال در این رابطه متوجه آنان خواهد بود. بدیهی است واحد مسابقات هم به منظور یادآوری مراتب را قبل از بازی به سرپرستان تیم ها کتباً اعلام خواهند داشت.

ماده 55- چنانچه شهرستانی براساس سهمیه خود در مسابقات شرکت ننماید، سال بعد سهمیه آن شهرستان تقلیل خواهد یافت و استثنائاً در همان سال سهمیه شهرستان های فعال با تشخیص هیأت فوتبال استان اضافه خواهد شد.

ماده 56- چنانچه باشگاهی از حضور در مسابقات خودداری نماید به دسته پایین سقوط خواهد نمود و پرونده آن باشگاه جهت تصمیمات بعدی به کمیته انضباطی ارجاع خواهد شد.

تبصره 1- چنانچه باشگاهی پس از قرعه کشی از شرکت در مسابقات خودداری نماید ودیعه سپرده شده به نفع هیأت فوتبال ضبط و به دسته پایین تر سقوط خواهد کرد و پرونده آن باشگاه به کمیته انضباطی ارجاع خواهد شد.

ماده 57- کلیه تخلفات و تنبیهات بازیکنان، مربیان، سرپرستان و تماشاگران و .... مشمول آئین نامه انضباطی فدراسیون فوتبال خواهد بود.

ماده 58- در کلیه مسابقات تیم های میزبان که فاقد زمین چمن استاندارد هستند باید قبل از اعلام برنامه مسابقات محل میزبانی خود را مشخص و کتباً به هیأت فوتبال استان اعلام نمایند (در غیر این صورت محل بازی های آن ها با نظر هیأت فوتبال استان تعیین خواهد شد) بدیهی است اجاره زمین چمن را در صورت درخواست آن شهرستان باید باشگاه مربوطه پرداخت نماید.

ماده 59- کلیه باشگاه ها موظفند در صورت استفاده از بازیکنان خود که دارای قرارداد بوده و در خدمت مقدس سربازی باشند و نامشان در لیست اسامی ثبت شده باشد باید 72 ساعت قبل از شروع اولین مسابقه خود رضایت نامه مستند و مستدل با مهر و امضاء یگان خدمتی را به واحد مسابقات تحویل نمایند، در غیر این صورت در طول مسابقات ارائه هر گونه مدارکی قابل پذیرش نبوده و برابر آئین نامه انضباطی عمل خواهد شد.

ماده 60- کلیه باشگاه ها موظفند باشگاه خود را به ثبت برسانند، در این خصوص ارائه تأییدیه از اداره کل ثبت شرکت ها و مجوز فعالیت از اداره کل ورزش و جوانان استان الزامی می باشد، در غیر این صورت از شرکت در مسابقات آن تیم جلوگیری خواهد شد.

ماده 61- براساس بخشنامه فدراسیون فوتبال امتیاز تیم ها قابل واگذاری نمی باشد، در این خصوص از تاریخ 1/1/91 در صورت واگذاری سهام یا تغییر نام، باشگاه موظف است مبلغ 000/000/20 ريال به حساب هیأت فوتبال استان واریز نماید.

ماده 62- کلیه باشگاه ها موظفند برای استفاده از بازیکنان دارای قرارداد خود در فاصله بین صدور دفترچه آماده به خدمت و تاریخ اعزام به خدمت سربازی، 72 ساعت قبل از شروع اولین بازی خود، دفترچه آماده به خدمت و بدون غیبت و اضافه خدمت بازیکن را به واحد مسابقات ارائه نماید.

ماده 63- نظر به اینکه بازیکنان فوتبال از فوتسال تفکیک شده است، لذا هیچ بازیکن فوتبالی حق شرکت در مسابقات فوتسال را ندارد و بالعکس، در این خصوص چنانچه موردی مشخص گردد تخلف محسوب شده و ضمن بازنده نمودن تیم خاطی، با سرپرست و بازیکن برخورد انضباطی خواهد شد.

ماده 64- چنانچه برنامه مسابقات فوتبال و فوتسال بطور همزمان اعلام شود، مسابقات فوتسال مانع از انجام مسابقات فوتبال نخواهد شد.

ماده 65- هر تیم باید حداقل 2 رده سنی از چهار رده سنی (نونهالان، نوجوانان، جوانان و امید) داشته باشند.

ماده 66- کارت های مستقیم قرمز (غیرفنی) بازیکنان در هر مسابقه 000/150 ريال جریمه خواهد داشت.

ماده 67- تیم هایی که در شروع بازی و یا در نیمه بازی با تأخیر به زمین وارد شوند، به ازای هر دقیقه 000/250 ريال جریمه خواهد داشت.

 

 

ماده 68- هزینه ثبت قرارداد بازیکنان بزرگسال و ثبت رضایت نامه به شرح ذیل می باشد:

1-ثبت قرارداد در شهرستان 000/150 ريال

2- ثبت قرارداد استانی 000/200 ريال

3- ثبت رضایت نامه شهرستان 000/100 ريال

4- ثبت رضایت نامه استانی 000/200 ريال

تبصره 1- ثبت قرارداد رده های سنی (نونهالان، نوجوانان، جوانان و امید) هزینه نخواهد داشت.

ماده 69- مسابقات در تاریخ های اعلام شده برگزار خواهد شد و هیچ بهانه ای جهت به تعویق افتادن مسابقات از سوی تیم ها پذیرفته نخواهد بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فصل پنجم- تدارکات مسابقات

ماده 70- هیأت های فوتبال شهرسان میزبان به منظور برگزاری مطلوب و با کیفیت مسابقات قهرمانی باشگاه های استان در تمام سطوح باشگاهی بزرگسالان و رده های سنی (امید، جوانان، نوجوانان، نونهالان) باید قبل از برگزاری هر بازی نسبت به تدارک موارد زیر اقدام لازم معمول دارند:

1-انتخاب سرپرست زمین به منظور هماهنگی امور و همکاری با نماینده هیأت فوتبال استان.

2- حضور نماینده هیأت فوتبال شهرستان میزبان در استادیوم.

3- نصب تورهای سالم برای دروازه ها.

4- نصب پرچم های کرنر با حداقل 150 سانتیمتر ارتفاع در 4 گوشه زمین.

5- تهیه حداقل 5 توپ با اندازه های قانونی و استاندارد در جریان برگزاری مسابقات.

6- تابلوی تعویض بازیکنان.

7- میز و صندلی به تعداد لازم برای استقرار نماینده هیأت فوتبال استان و داور چهارم.

8- تعیین محل استقرار اکیپ پزشکی و مسئولین حمل برانکارد با کاور مشخص در مکان مناسب استقرار نماینده و داور چهارم.

9- وجود وسایل فوریت های پزشکی، آمبولانس و برانکارد.

10- محل استقرار کادر سرپرستی و فنی و اعضای دو تیم، دور از دسترس تماشاچیان و در محدوده کنترل نماینده و داور چهارم.

11- آماده نمودن زمین چمن مناسب و خط کشی شده برای انجام مسابقه.

12- خط کشی محوطه فنی مربیان با 1 متر فاصله از هر طرف نیمکت ذخیره ها تا 1 متری خط کناری زمین.

13- رختکن مناسب و سرویس بهداشتی جدا از سرویس عمومی برای تیم ها و داوران اعزامی.

14- حضور مؤثر و مناسب نیروی انتظامی در محل برگزاری بازی ها و تأمین امنیت کامل مسابقات.

15- کنترل عدم حضور افراد غیرمسئول در پیست ورزشگاه، داخل محوطه، رختکن ها و نیمکت ذخیره ها.

16- هیأت ها موظف می شوند یک و نیم ساعت قبل از شروع بازی رختکن ها را در اختیار تیم های   مسابقه دهنده بگذارند.

17- هماهنگی لازم با مسئولین باشگاه مهمان بابت پیش بینی اسکان در صورت درخواست تیم های مذکور.

18- تدارک خوابگاه و غذاخوری مناسب برای نماینده هیأت استان و داوران اعزامی در بازی های مجتمع و لیگ.

توضیحات قابل توجه: در هر یک از موارد زیر نماینده هیأت فوتبال استان با رعایت نکات ایمنی و حساسیت بازی می تواند از برگزاری مسابقه جلوگیری نماید، بدیهی است در چنین مواردی با هیأت فوتبال و تیم میزبان مطابق آئین نامه انضباطی فدراسیون فوتبال رفتار خواهد شد.

1-عدم حضور مؤثر نیروی انتظامی.

2- عدم حضور پزشکیار و اکیپ اورژانس و آمبولانس.

3- عدم حضور سرپرست و مربی تیم بطور همزمان (حضور حداقل یک نفر از آنان الزامی است).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فصل ششم- مقررات مالی

1- هزینه های برگزاری مسابقات از طریق پرداخت مالی تیم های شرکت کننده تأمین خواهد شد.

2- میزان همکاری مالی تیم ها براساس سطح مسابقات، تعداد بازی ها و نیز تعداد تیم های شرکت کننده در جلسات قرعه کشی هر رده برآورد و اعلام خواهد شد.

3- سرپرستان تیم ها قبل از شروع مسابقات رده مربوطه باید مبلغ تعیین شده را به حساب شماره 0109558893006 بانک ملی شعبه برق زنجان بنام هیأت فوتبال استان واریز و فیش آن را به مسئول   امور مالی هیأت تحویل و رسید دریافت نمایند.

4- تأمین غذا و تدارک خوابگاه و محل اسکان نماینده هیأت استان و داوران اعزامی و عوامل اجرایی در مسابقات مجتمع به عهده هیأت میزبان و پرداخت حق الزحمه کادر سرپرستی و داوری مسابقات و هزینه ایاب و ذهاب و مأموریت افراد اعزامی به عهده هیأت استان می باشد.

توضیح ضروری: اگر برای هیأت فوتبال استان مسجل شد که باشگاهی نمی تواند از عهده هزینه های فوق برآید هیأت فوتبال استان در این مورد تصمیم گیری خواهد نمود.

5- پرداخت هزینه های اسکان،تغذیه، ایاب و ذهاب شهری داوران و نمایندگان اعزامی از فدراسیون فوتبال جهت مسابقات کشوری به عهده تیم های میزبان می باشد. توضیح این که انتخاب محل اسکان و تغذیه نمایندگان و داوران باید قبلاً با هیأت فوتبال استان هماهنگ گردد.

6- تیم های باشگاهی که به مسابقات لیگ های کشوری معرفی می گردند، در صورت میزبانی              (اعم از رده های سنی و بزرگسالان) باید برای تأمین هزینه های برگزاری مسابقات (هزینه اجاره زمین، هزینه آماده سازی چمن، خط کشی و پرداخت هزینه تغذیه و هزینه های متفرقه و ...) به صورت          علی الحساب مبلغی را بطور توافقی با قرارداد معین به حساب هیأت فوتبال استان واریز و قبل از شروع مسابقات فیش آن را به هیأت فوتبال استان تحویل نمایند.

7-پرداخت حق الزحمه نظارت داوری، مأموریت و هزینه ایاب و ذهاب ناظران و نمایندگان هیأت استان و داوران اعزامی در کلیه مسابقات قهرمانی استان اعم از مسابقات لیگ برتر، لیگ دسته 1 ، زیرگروه، رده های سنی به عهده هیأت فوتبال استان می باشد.

 

قابل توجه هیأت های محترم فوتبال:

فرم صورت اسامی ناخوانا، قلم خورده و مخدوش، فاقد مهر و امضای باشگاه و هیأت فوتبال شهرستان مربوطه، مدارک ناقص و نیز عدم ارائه به موقع مدارک هر یک از تیم ها موجب تضییع حق نماینده دیگر شهرستان ها گردیده و در قرعه کشی شرکت داده نخواهند شد. لذا با عنایت به این که مسئولیت ابلاغ به موقع این آئین نامه به تیم های ذیربط متوجه آن هیأت محترم می باشد، خواهشمند است ترتیبی اتخاذ گردد که کلیه تیم های موردنظر در موعد مقرر و بموقع در جریان امور قرار گرفته تا تیم خود را آماده نمایند تا عدم اقدام و اطلاع رسانی به موقع آن هیأت موجب ضایع شدن حقوق حقه تیم ها نگردیده و قصورات احتمالی متوجه آنان نباشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فصل هفتم- مدارک لازم

1-لیست اسامی تکمیل شده بازیکنان کادر سرپرستی و فنی تیم (خوانا و بدون خدشه و قلم خوردگی) ممهور به مهر باشگاه و تأیید هیأت فوتبال شهرستان مربوطه.

2- اصل و کپی بیمه ورزشی برای کلیه افراد مندرج در لیست صورت اسامی.

3- تصویر مدرک مربیگری مربیان تیم ها با تأیید کمیته مربیان استان.

4- دو نسخه فرم قرارداد تکمیل شده بازیکنان و کادر فنی (بصورت خوانا و بدون خدشه و قلم خوردگی) ممهور به مهر و امضای هیأت فوتبال شهرستان مربوطه با ثبت تاریخ و شماره (نونهالان، نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان).

5- اصل و کپی وضعیت مشمولیت (کارت پایان خدمت، معافیت، خرید خدمت).

6- بازیکنانی که به سن مشمولیت رسیده اند و مشغول تحصیل می باشند، ارائه تأییدیه کتبی نظام وظیفه از بابت معافیت تحصیلی به واحد مسابقات الزامی می باشد.

7- اگر بازیکنی در اواسط مسابقات به سن مشمولیت برسد در همان مقطع بایستی تعیین وضعیت شود.

8- آن دسته از بازیکنان که مشغول انجام خدمت سربازی می باشند و در تیم های غیرنظامی عضویت دارند در صورت تأییدیه و ارائه رضایت نامه از یگان خدمتی کارت صادر خواهد شد.

9- ارائه برگه پستی و یا برگه درخواست معافیت مورد قبول نمی باشد و همچنین دفترچه آماده به خدمت نباید دارای اضافه خدمت و غیبت باشد.

10- ارائه رضایت نامه محضری از والدین بازیکنان زیر 18 سال.

11- اصل و کپی صفحه اول و توضیحات شناسنامه بازیکنان.

12- اصل و کپی شناسنامه یکی از والدین که مشخصات بازیکنان در آن قید شده باشد (نونهالان، نوجوانان، جوانان و امید).

13- فیش واریزی مبلغ تعیین شده از بابت تأمین بخشی از هزینه های برگزاری مسابقات به حساب  0109558893006 هیأت فوتبال استان نزد بانک ملی شعبه برق زنجان.

14- چک ودیعه به مبلغ تعیین شده دروجه هیأت فوتبال استان از بابت تضمین شرکت تیم در مسابقات و جبران خسارات وارده احتمالی بر روند مسابقات (چک ودیعه بعد از خاتمه مسابقات عودت داده خواهد شد).

15- اصل فیش واریزی به حساب فدراسیون فوتبال (حقیقی و حقوقی) تیم ها جهت صدور کارت ملی فوتبال (جهت هماهنگی با مسئول واحد عضوگیری تماس گرفته شود).

توضیحات:

-کادر سرپرستی و مربیگری تیم ها با توجه به سطح مسابقات حداقل 3 و حداکثر 5 نفر می باشد.

- برگ تعیین وضعیت نظام وظیفه عبارت است از: کارت پایان خدمت، کارت معافیت یا کفالت، دفترچه اعزام به خدمت، اشتغال به تحصیل تأیید شده عکس دار با تأییدیه کتبی نظام وظیفه.

- برای افرادی که هر یک از مدارک آنان ناقص باشد کارت شرکت در مسابقات صادر نخواهد شد.

- فاصله زمانی بین تحویل مدارک انفرادی بازیکنان تا صدور کارت شرکت در مسابقات ده روز خواهد بود.

- عدم تحویل به موقع مدارک از جانب هر تیمی به منزله انصراف و عدم شرکت در مسابقات تلقی گردیده و تیم مذکور در جدول مسابقات منظور نخواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جدول زمان بندی مسابقات فوتبال باشگاه ها و رده های سنی استان زنجان فصل 1393

رده مسابقات

زمان قرعه کشی

شروع و پایان روز دریافت مدارک

شروع مسابقات

روز

مورخه

شروع

پایان

روز

مورخه

لیگ برتر استان

دوشنبه

5/3/1393

یکشنبه 1/4/1393

چهارشنبه 4/4/1393

پنجشنبه

 

9/5/1393

لیگ دسته اول استان

شنبه

10/3/1393

شنبه 7/4/1393

چهارشنبه

11/4/1393

شنبه

11/5/1393

لیگ برتر امید استان

یکشنبه

18/3/1393

پنجشنبه 12/4/1393

یکشنبه

15/4/1393

دوشنبه

 

13/5/1393

لیگ برتر جوانان استان

یکشنبه

18/3/1393

سه شنبه

17/4/1393

پنجشنبه

19/4/1393

چهارشنبه

15/5/1393

لیگ برتر نوجوانان استان

یکشنبه

18/3/1393

شنبه 21/4/1393

دوشنبه

23/4/1393

یکشنبه

19/5/1393

لیگ مناطق نونهالان استان (زیر 14 سال)

چهارشنبه

21/3/1393

سه شنبه

24/4/1393

پنجشنبه

26/4/1393

سه شنبه

21/5/1393

لیگ دسته اول نوجوانان استان

یکشنبه

25/3/1393

شنبه

28/4/1393

دوشنبه

30/4/1393

نیمه دوم شهریور ماه

لیگ دسته اول جوانان استان

یکشنبه

25/3/1393

سه شنبه

31/4/1393

پنجشنبه

2/5/1393

نیمه دوم شهریور ماه

لیگ دسته اول امید استان

یکشنبه

25/3/1393

شنبه

4/5/1393

دوشنبه

6/5/1393

نیمه دوم شهریور ماه

فوتبال ساحلی استان

چهارشنبه

29/5/1393

 

 

مهر ماه

پیشکسوتان استان

یکشنبه

2/6/1393

 

 

مهر ماه

 

 

 

واحد مسابقات                                             هیأت فوتبال استان زنجان

                 

 

Description: http://www.abipic.com/wp-content/uploads/2011/11/Football_Federation_Islamic_rep__of_Iran.jpg                                                                                                        Description: C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\ارم هیئت.jpg

دستورالعمل کلی برگزاری مسابقات فوتبال باشگاه ها (بزرگسالان) استان زنجان سال 1393

1-مسابقات فوتبال باشگاه های استان (بزرگسالان) در 2 سطح لیگ برتر، دسته یک برگزار خواهد شد.

2- کلیه هیأت های شهرهای تابعه استان در مسابقات دسته یک حداقل دارای یک سهمیه می باشند.

3- هیأت هایی که نماینده آن ها در فصل 92 در دسته 1 استان حضور داشته و تیم هایی که از لیگ مناطق استان در فصل 92 به دسته 1 صعود کرده اند سهمیه آن ها در دسته 1 محفوظ بوده و از سهمیه بند 2 نیز می توانند استفاده نمایند.

4- امتیاز حضور در مسابقات لیگ دسته 1 استان (مندرج در بند 2) متعلق به تیم هایی می باشد که در مسابقات داخلی شهرهای مربوطه شرکت و ضمن کسب عنوان قهرمانی و با تأیید هیأت شهرستان مربوطه در مسابقات دسته 1 استان شرکت نماید.

5- تیم هایی که در مسابقات دسته یک استان در فصل 93 به عنوان نماینده شهرستان معرفی می شوند در صورت حفظ سهمیه (طبق آئین نامه هیأت فوتبال استان) می توانند در فصل بعد نیز در دسته 1 استان حضور داشته باشند.

6- توضیح این که تمامی تیم ها در هر یک از سطوح مسابقات باشگاهی استان صرفاً با تأیید هیأت فوتبال شهرستان مربوطه می توانند در مسابقات شرکت نمایند.

 

 

 

 

دستورالعمل کلی برگزاری مسابقات دسته 1 و لیگ برتر استان زنجان- 1393

فصل هشتم- مسابقات

ماده 71- مسابقات لیگ برتر استان با حضور 11 تیم در یک گروه بصورت رفت و برگشت برگزار خواهد شد.

1-71- تیم قهرمان به مسابقات لیگ دسته سوم کشور (در سال 94) معرفی خواهد شد.

2-71- تیم نایب قهرمان به مسابقات حذفی کشور (در سال 94) معرفی خواهد شد.

3-71- در صورت عدم بقاء نماینده استان در مسابقات دسته سوم کشور تیم مذکور در سال 95 در مسابقات لیگ برتر استان شرکت خواهد نمود.

4-71- چنانچه نماینده استان در لیگ دسته سوم کشور ابقا و یا به رده بالا صعود نماید، تیم های اول و دوم و سوم رقابت های لیگ دسته اول استان در فصل 93 در لیگ برتر 1394 حضور خواهند یافت.

5-71- دو تیم آخر جدول به لیگ دسته اول استان در سال بعد سقوط خواهند نمود.

6-71- ضمن سقوط تیم های انصراف دهنده قبل از شروع مسابقات لیگ برتر دو تیم آخر جدول نیز به مسابقات لیگ دسته اول استان در سال 1394 سقوط خواهند نمود و مسابقات با حضور تیم های حاضر برگزار می شود و تیمی به جدول مسابقات لیگ برتر استان در فصل 1393 اضافه نخواهد شد.

7-71- تیم های شرکت کننده باید شرایط لازم و توانائی شرکت در مسابقات لیگ برتر استان را داشته باشند. در غیر این صورت هیأت فوتبال استان طبق ضوابط طرح ویژن تصمیم گیری خواهد نمود.

8-71- داشتن 2 رده سنی از 4 رده سنی (نونهالان، نوجوانان، جوانان، امید) برای تیم های لیگ برتر استان الزامی می باشد.

9-71- ارائه برگه تسویه مالی از امور مالی هیأت فوتبال به واحد مسابقات قبل از شروع مسابقات الزامی    می باشد.

10-71- ثبت نام باشگاه و عضویت بازیکنان و کادر فنی تیم در فدراسیون فوتبال قبل از شروع مسابقات الزامی می باشد.(هماهنگی با مسئول عضوگیری هیأت فوتبال و ارائه تأییدیه کتبی به واحد مسابقات).

11-71- هزینه و ودیعه مسابقات در جلسه قرعه کشی تعیین و به تیم ها ابلاغ خواهد شد و باشگاه ها موظفند ظرف 72 ساعت پس از قرعه کشی فیش های واریزی را به واحد مسابقات تحویل نمایند.

12-71- مدارک برابر فصل هفتم همین آئین نامه ارائه گردد.

13-71- عدم تحویل بموقع مدارک به واحد مسابقات به منزله انصراف از شرکت در مسابقات تلقی خواهد شد.

ماده 72- مسابقات دسته 1 استان:

این مسابقات با حضور 19 ت

 

designer: HDesign         خانه         هیئت فوتبال استان زنجان         فدراسیون فوتبال

.تمامی حقوق این سایت متعلق به باشگاه شاهین عدالت زنجان میباشد